مجموعه آموزشی الف در تابستان 1393 فعالیت خود را آغاز نمود، و در تابستان 1394 به صورت تخصصی وارد حیطه آسیب شناسی اجتماعی شد. این تیم پرتلاش به جهت تمرکز و تخصصی تر شدن ، برگزاری تدریس های آموزشی خود را در قالب میزکارگاه های تخصصی از سال 94 با موضوعات متفاوت و بسیار کاربردی و به روز دنیا در خصوص درمان بیماری ها در قالب کارگاه های مجازی برای جامعه روانشناسان ، روانپزشکان، مشاوران و متخصصین علاقه مند به حوزه روان برگزار نمود . در این راستا مجموعه الف جهت افزایش کیفیت آموزشی خود و صدور مدارک معتبر در صدد برقراری ارتباط با یک موسسه خوش نام آلمانی و باسابقه درخشان آموزش و پژوهش بنام VIHA-AXXESSIO (انجمن اساتید و متخصصان ایرانی در آلمان-10227-VR GERMANY ) برآمد، که این موسسه آلمانی پس از رصد و بررسی محتوای آموزشی مجموعه الف و رزومه مدرس و مجموعه با درج لوگو و تایید امضا از طرف آن مجموعه موافقت نمود. این امر بسیار در ارتقا ارزشمندی گواهی های صادره موثر واقع شد.

یکی از نقاط عطف در رزومه الف در سال 1397 رقم خورد و آن شروع پروژه های اختصاصی بود، به این ترتیب که به وسیله بروز رسانی دانش مدرسین، برنامه ریزان و سرمایه گذاران مجموعه، به ارایه میزکارگاه تخصصی خود به همراه دوره های سوپرویژن پرداخت .در نهایت تا به امروز مجموعه آموزشی الف بعنوان جزیی از موسسه الف جهانشهر که به استناد ماده 25 ضوابط و مقررات تاسیس مراکز ، موسسات ، کانونها و انجمنهای فرهنگی و هنری و نظارت فعالیت آن مصوب 8/8/1375 شورای عالی انقلاب فرهنگی و بر اساس تفویض نامه شماره 24906/1 مورخ 4/9/1386وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و نیز اساسنامه به شماره 2141 مورخ 10/9/1398 اداره کل ثبت شرکت ها و مالکیت صنعتی پروانه فعالیت در حوزه های آسیب شناسی و معرفی آسیب های اجتماعی به اقشار مختلف مردم و ارایه راهکارهای مقابله با آنها ، فعالیت دارد. و در حوزه های مربوطه مسئولیت ها تفکیک شده است، که تمامی بخش ها در نهایت زیر نظر دکتر احسان فتوحی به شماره نظام
پزشکی ایران 125281 و شماره نظام پزشکی آلمان 030086283 با درج کد 802760300478814 بوده ، که رزومه کاری و تحصیلی به پیوست ارائه می گردد. در حال حاضر موسسه الف علاوه بر طرف قرارداد با موسسات مورد تایید سازمان نظام روانشناسی و سازمان بهزیستی کشور، بعنوان پارتنر انحصاری علمی، آموزشی و تحقیقاتی یکی از بزرگترین و معتبرترین مراکز آموزشی، تحقیقاتی بزرگ دنیا در آلمان بوده که مجوز معرفی نخبگان این حوزه جهت شرکت در دوره های تحقیقاتی خارج از کشور را دارد.