1. دکتر احسان فتحوحی

خطایی رخ داد این مورد را به مدیر سایت اطلاع دهید. Audio Not Found

اسلایدهای جلسه اول

نکات جلسه اول

❇️آموزش دوره ای ریتم تراپی بین فردی و اجتماعی (IPSRT) برای کمک به افراد در بهبود خلق و خوی خود با درک و کار با ریتم های بیولوژیکی و اجتماعی آنها طراحی شده است.

❇️در ابتدا به عنوان نوعی روان درمانی برای یک پزشک و یک بیمار واحد توسعه یافته ، از آن زمان این برنامه برای کار در چندین نوع تنظیمات مختلف ، از جمله گروه های بستری و سرپایی سازگار شده است.

❇️آموزش دوره ای ریتم تراپی بین فردی و اجتماعی یک درمان کمکی برای افراد مبتلا به اختلال خلقی است و بر تکنیک های بهبود پیروی از دارو ، مدیریت حوادث استرس زای زندگی و کاهش اختلالات در ریتم های اجتماعی تأکید دارد.

❇️آموزش دوره ای ریتم تراپی بین فردی و اجتماعی مهارت های مهارت آموزی را به بیماران می آموزد که به آنها اجازه می دهد از خود در برابر توسعه قسمتهای بعدی محافظت کنند.

❇️ هدف اصلی تیم IPSRT گسترش استفاده از برنامه و منابع در دسترس پزشكانی است كه مایل به یادگیری مدل IPSRT هستند و همچنین پشتیبانی بیشتر از پزشكانی كه در IPSRT آموزش دیده اند.

❇️ریتم درمانی بین فردی و اجتماعی (IPSRT) با تثبیت روال روزانه و چرخه خواب / بیدار ، عود اختلال دو قطبی (BP) در بزرگسالان را به تأخیر می اندازد.

❇️از آنجا که بزرگسالی یک مرحله اصلی رشد برای بروز بیماری و تغییر الگوهای اجتماعی و خواب است ، این دوره ممکن است برای مداخله با نوجوانانی که در معرض خطر ابتلا به فشار خون هستند ، بهینه باشد.

❇️ یک کارآزمایی توسعه درمان IPSRT را برای نوجوانانی که در معرض خطر ابتلا به BP هستند با توجه به سابقه خانوادگی مثبت توصیف میشود.

❇️ نوجوانان با بستگان درجه یک با BP برای روانپزشکی محور اول از طریق مصاحبه نیمه‌سنجی مورد ارزیابی قرار گرفتند و تشخیص BP بستگان از طریق بررسی ضبط تأیید شد.IPSRT شامل 12 جلسه بیش از 6 ماه بود. متغیرهای نتیجه شامل خواب ، علائم خلقی و عملکرد از طریق مصاحبه پزشک و گزارش خود- والدین در پیش درمانی ، 3 ماه و پس از مداخله (6 ماه) ارزیابی شد.

❇️ سیزده نوجوان حداقل در یک جلسه IPSRT شرکت کردند. نیمی از نمونه ، روانشناسی آسیب شناسی محور اول را در زمان مصرف انکار کردند. معیارهای باقیمانده معیارها برای طیف وسیعی از اختلالات درونی و برونی سازگار است.

❇️خانواده ها از IPSRT رضایت بالایی نشان دادند ، اما به طور متوسط ، شرکت کنندگان در حدود نیمی از جلسات برنامه ریزی شده شرکت کردند.

❇️ جلسات از دست رفته در درجه اول با شدت بیماری BP والدین همراه بود. داده ها حاکی از تغییر قابل توجه در الگوهای انتخاب خواب / شبانه روزی (به عنوان مثال ، خواب کمتر در هفته و خواب بیش از حد) با درمان است.

❇️داده های اولیه حاکی از تمرکز IPSRT بر تثبیت ریتم های روزانه و روابط بین فردی ممکن است برای نوجوانان در معرض خطر ابتلا به فشار خون مفید باشد.

❇️آزمایشات کنترل شده با پیگیری طولی لازم است تا بررسی شود که آیا مداخله زود هنگام برای جوانان در معرض خطر به پیشگیری یا تاخیر در اختلال کمک می کند

مقاله مرتبط با جلسه اول