24. دکتر احسان فتوحی

خطایی رخ داد این مورد را به مدیر سایت اطلاع دهید. Audio Not Found

نکات جلسه بیست و چهارم

❇️طبق دستورالعمل های مجارستان ، والپروات – به استثنای نوزادان و کودکان کوچک و همچنین زنان بارور – اولین داروی انتخابی در صرع های عمومی و طبقه بندی نشده است زیرا در اکثر انواع تشنج و سندرم صرع م effectiveثر است.

❇️ در صرع میوکلونیک نوجوان بسیار مثر است. اگرچه این داروی خط اول در صرع کانونی نیست ، اما اگر درمان خط اول بی اثر باشد ، به دلیل مکانیزم عملکرد متفاوت آن ، به عنوان گزینه انتخاب دوم ، جایگزینی قابل قبول است. اگر نوع صرع به طور قطع قابل اثبات نباشد ، والپروات داروی انتخابی است ، زیرا دارای وسیع ترین طیف در بین داروهای ضد صرع است.

❇️پس از تجویز بنزودیازپین ها ، والپروات که از راه وریدی استفاده می شود ، می تواند به دلیل طیف وسیع و اثربخشی ، اولین انتخاب در انواع بیماری صرع باشد.

❇️والپروات اولین انتخاب در بیماران مبتلا به گلیوبلاستوما – مستقل از نوع تشنج – است ، زیرا احتمال دارد با 10-10 ماه میزان بقا و اثر شیمی درمانی و رادیوتراپی را بهبود بخشد. والپروات به طور کلی برای زنان بارور توصیه نمی شود ، اما – از آنجا که در برخی از سندرم های صرع م mostثرترین روش درمانی است – ، بیمار حق انتخاب درمان با والپروات را دارد ، بنابراین خطر بالاتری از ناهنجاری های رشد را برای ایمنی بالاتر در مورد تشنج انجام می دهد.

❇️ اگر فقط والپروات تراپی توانایی به دست آوردن آزادی تشنج را داشته باشد ، قطع مصرف آن پیشنهاد نمی شود ، اما باید یک دوز کم مصرف شود (500-600 میلی گرم در روز ، اما نه بیشتر از 1000 میلی گرم در روز): طبق برخی مطالعات ، اکثر صرعهای ایدیوپاتیک را می توان با دوز کم والپروات کنترل کرد. قطع مصرف والپروات در صورت بارداری مداوم توصیه نمی شود.

❇️سندرم استیونز-جانسون (SJS) و نکرولیز اپیدرمی سمی (TEN) که قبلاً به عنوان سندرم لایل شناخته می شد.

❇️ انواع مختلفی از همان بیماری است و از اریتم چند شکل ماژور ، سندرم پوست سوخته استافیلوکوکی و سایر فوران های دارو متفاوت است.

❇️سندرم استیونز-جانسون / نکرولیز اپیدرمی سمی یک واکنش پوستی نادر ، حاد ، جدی و بالقوه کشنده است که در آن پوستی ورق مانند و از بین رفتن مخاط همراه با علائم سیستمیک وجود دارد. در بیش از 80٪ موارد داروها عامل ایجاد کننده هستند.

❇️ سندرم استیونز-جانسون / نکرولیز اپیدرمی سمی بر اساس سطح سطح پوست جدا شده طبقه بندی می شود