تعهدنامه مجموعه آموزشی الف زیر نظر موسسه الف جهانشهر

دانشجو و همکار گرامی بدین وسیله با خواندن متن زیر در صحت و سلامت کامل اعلام میدارید که به قوانین ذکر شده پایبند بوده و در صورت عدم رعایت حق هر گونه اعتراض را از خود سلب می نمایید.

ثبت نام در سایت مجموعه آموزشی الف و استفاده از خدمات آن نشان دهنده موافقت شما با تمامی قوانین و مقررات این مجموعه می باشد.

فصل اول : شرایط داوطلبان ورود به مجموعه آموزشی الف زیر نظر موسسه الف جهانشهر و نحوه پذیرش و ادامه تحصیل

1 – ضوابط و شرایط پذیرش

1-1 شرایط عمومی : احراز مدارک هویتی و مدارک موسسات آموزش عالی دانشجویان جهت شرکت در دوره های تخصصی و احراز مدارک هویتی جهت پذیرش در دوره های عمومی
2-1شرایط اختصاصی: داشتن علاقه و آمادگی یادگیری در دوره ها

2-نحوه پذیرش دانشجو:

پذیرش دانشجو در مجموعه آموزشی الف از طریق ثبت نام در سایت و تایید آن توسط مدیریت سایت می باشد.

3-میزان شهریه

شهریه دانشجویان دوره های آموزشی برابر با مصوبه کمیته مرکزی موسسه فرهنگی هنری الف جهانشهرمی باشد.

4 -ظرفیت پذیرش در هر دوره آموزشی

سقف پذیرش دانشجو بر اساس پیشنهاد مدیریت آموزشی مجموعه تعیین می گردد.

فصل دوم : شیوه آموزشی و ساختار مجموعه

1-شیوه آموزش :

1) بخش عمده تدریسهای مجموعه الف در راستای آماده سازی درمانگران جهت ارتقا توانمندی هایشان در امر درمان می باشد و به جهت اینکه دانشجویان به راحتی می توانند از منابع مختلف مبحث تئوری کارگاه را مطالعه کنند، در کارگاه های مجموعه الف به بخش عملی بیش از بخش تئوری پرداخته می شود.
2) جهت رفاه حال دانشجویانی که به هر جهت دسترسی به منابع روز و تئوری های مربوطه ندارند، پاورپوینت یا پی دی اف مرتبط با موضوع و تئوری مربوطه به همراه تدریس ها ارسال می شود.
3) یکی از رسالت های مجموعه الف به روز بودن علم مجموعه و دانشجویان محترم می باشد لذا در راستای عملیاتی کردن این امر به همراه تدریس ها مقالات روز ارسال می شود و یا مدرس مربوطه در برخی از جلسات مبحث مقاله خوانی را به همراه تدریس ها خواهد داشت.
4 ) پژوهشهای اخیر حاکی از آن است که تدریس هایی که زمان زیادی را به خود اختصاص می دهند اغلب بازدهی کمتری دارند، لذا مجموعه تخصصی الف جهت تاثیرگذاری بیشتر در امر یادگیری، کلیه تدریس های ارسالی را با تشخیص استاد مربوطه در قالب ویسهای کوتاه (بین 20 الی 35 دقیقه)، فشرده و موثر (که قابلیت تکرار را برای دانشجو فراهم می آورد) در اختیار دانشجو قرار می دهد.
5) مجموعه تخصصی الف کارگاه ها را در سه بخش مقدماتی، پیشرفته و تخصصی تدوین و در اختیار دانشجویان قرار می دهد وصد البته که این تقسیم بندی در یک پیوستار قرار دارد و مطالب گسسته نمی باشد. در پایان کارگاه دانشجو متوجه خواهد شد که وی در بخش مقدماتی پیرامون ورود به اتاق درمان در قالب یک درمانگر و در بخش پیشرفته جهت مواجهه با مراجعین مقاوم و در بخش تخصصی که دوره سوپرویژن کارگاه می باشد، حول محور به حداقل رساندن خطاهای بالینی که جز لاینفک درمان است، آماده شده است.
6) تدریس های ارسالی کارگاه ها در سه مرحله (ستاد تدوین – حوزه آموزش – حوزه ریاست) بازنگری و تایید می شود و سپس در اختیار دانشجویان محترم قرار داده خواهد شد.
7) مطالب کارگاه های تخصصی الف همه مطابق با علم روز و به صورت عملی بوده و دانشجو می تواند این اطمینان خاطر را داشته باشد که هیچگونه مضایقه گری در تدریس ها و علوم مربوطه در این مجموعه صورت نخواهد گرفت.
8) مجموعه تخصصی الف با افتخار و تاکید زیاد جهت ارزشمندی و اعتبار مدارک صادره از جانب این مجموعه، به عنوان تنها مرجع حاضر مقوله ارزیابی در مدارک را لحاظ کرده است و در این راستا انجام تکالیف درخواست شده از سوی مدرس محترم کارگاه که شامل کتاب خوانی، مقاله خوانی، ترجمه چکیده مقالات و… می باشد جهت درج کیفیت حضور دانشجو در مدرک الزامی می باشد. دانشجویانی که هیچگونه همکاری در این زمینه نداشته باشند گزینه عدم صدور مدرک تا صرفا شرکت کرده است، دانشجویانی که مقاله ارائه داده اند در صورت مقبول بودن گزینه خوب، دانشجویانی که در بحث و چالش ها شرکت کرده اند گزینه خوب تا بسیار خوب و دانشجویانی که در آزمون شرکت می کنند گزینه خوب تا عالی را به خود اختصاص می دهند. بدیهی است که این روال جهت تعامل و پویایی هر چه بیشتر مدرس و دانشجو و در راستای انتفاع دانشجویان گرامی می باشد.
9) مدارک صادره پس از اتمام کارگاه و طی کردن مراحل قانونی توسط پست برای دانشجو ارسال می شود که هزینه پستی به عهده دانشجو می باشد و ارائه مدارک شناسایی و آدرس و کد پستی دانشجو در هنگام ثبت نام الزامی می باشد.
10) مدارک صادره مجموعه الف صرفا با مهر و امضا حوزه ریاست و مدرس کارگاه یا هولوگرام و یا شماره تایید سازمان نظام روانشناسی یا بهزیستی کل کشور (مجموعهای که صادر کننده است زیر نظر این دو سازمان رسمی می باشد) و به همراه کد رهگیری معتبر می باشد.
11) چنانچه دانشجو به هر دلیلی از ادامه کارگاه انصراف دهد در صورت سپری شدن پنج جلسه از کارگاه موظف به پرداخت مبلغ یک سوم از کل شهریه، ده جلسه بیشتر دوسوم از کل شهریه و بیش از بیست جلسه کل شهریه کارگاه می باشد.
12) در پایان دوره یک آزمون توسط مدرس مربوطه برگزار می شود که شرکت در این آزمون اختیاری است و سوالات آزمون به همراه منابع از قبل در اختیار دانشجو قرار می گیرد و در حین آزمون دانشجو می تواند از هر منبعی به دلخواه جهت پاسخگویی استفاده نماید زیراکه هدف غایی در الف یادگیری است نه محک هوش و استعداد دانشجویان، بدیهی است که این آزمون در ارزیابی پایانی و درج گزینه های کیفی در مدرک تاثیرگذار می باشد.

2-اعتبار مدارک تحصیلی:

موسسه الف جهانشهر بر حسب نیاز و تقاضا و وابسته به شرایط میتواند گواهی شرکت دانشجو را از سایر موسسات طرف قرارداد و یا بصورت مستقل و راسا صادر نماید. این گونه گواهی ها صرفا به درخواست دانشجو بوده ، فاقد ارزش دیگری است و جایگزین مدارک آموزش عالی و تخصصی نمیشود.
اما دانشجو جهت اطلاع از اعتبار مدرک میتواند کد درج شده را در سامانه سایت الف جستجو کند.

تبصره 1: مدارک صادره صرفا جهت حضور در سوپرویژنها و ارایه تکالیف میباشد ، در صورت عدم فعالیت موثر دانشجو مجموعه الف حق دارد از صدور مدرک جلوگیری به عمل آورد.

فصل سوم : مقررات آموزشی مجموعه آموزشی الف زیر نظر موسسه الف جهانشهر

مقدمه : الف ؛ مجموعه آموزشی حوزه روان به عنوان زیر ساخت آموزشی موسسه فرهنگی هنری الف جهانشهر مسولیت آموزش حوزه روان را بر عهده دارد.
برای تعیین ضوابط و چارچوب اجرایی مقررات آموزشی مجموعه الف ، مقررات آموزشی زیر با بهره مندی از تجارب و دانش دوره های مجازی این مجموعه تدوین شده است .
1 -گروه میزکارگاههای آموزشی که در نرم افزارهای معرفی شده تشکیل می شوند از زمان تشکیل گروه تا زمان اتمام به علاوه 4 ماه زمان مطالعه و ذخیره سازی اطلاعات را برای دانشجو در نظر میگیرد که دانشجویان موظفند در طول این مدت مطالب و تدریسها را مرور و ذخیره کنند و بعد از این مدت زمان گروه پاک خواهد شد.
2 -طبق برنامه هفتگی در گروه میزکارگاههای آموزشی روزهای چهارشنبه هر هفته از ساعت 11 صبح تا ساعت 11 شب برای پرسش و پاسخ در نظر گرفته شده است و اساتید از زمان تشکیل گروه تا زمان به اتمام رسیدن دوره آموزشی فقط روزهای چهار شنبه به سوالاتی که طی ساعات قید شده و به صورت وویس در گروه تخصصی
ارسال شده موظف به پاسخگویی هستند.
3 -طبق برنامه هفتگی روزهای پنج شنبه به ارایه تکالیف اختصاص داده شده است . تکالیف دانشجویان توسط مدیریت گروه تخصصی برای دانشجویان ارسال میشود. و دانشجویان موظفند طبق زمانبندی مشخص شده تکالیف را برای مدیریت گروه ارسال کنند . و عدم ارسال تکالیف طبق زمان مشخص ، اخطار در پی خواهد داشت و مجددا در صورت عدم ارسال حذف چند روزه و در نهایت با توجه به در نظر گرفتن شرایط دانشجو اخراج و عدم صدور مدرک را به همراه خواهد داشت.
4-دانشجویانی که به هر دلیلی بعد از ثبت نام و برگزاری و دعوت به گروه تخصصی تمایل به انصراف از دوره آموزشی را دارند مدرکی به آنها تعلق نمیگیرد و سقف کسرهزینه پرداختی طبق چارت زیر می باشد :
پنج جلسه 1/3 (یک سوم) از کل شهریه کسرو بقیه شهریه به دانشجو عودت داده شود.
ده جلسه بیشتر 2/3 (دو سوم) از کل شهریه کسر و بقیه شهریه به دانشجو عودت داده شود.
بیشتر از بیست جلسه ( اتمام دوره مقدماتی ) دانشجو بدون عودت شهریه از گروه انصراف میدهد .
5-دانشجویانی که برای یک دوره آموزشی شهریه پرداخت کرده اند و نامشان در آن دوره آموزشی ثبت و قطعی شده است، شهریه پرداختی قابلیت جا به جایی به عنوان آموزشی دیگر را ندارد.
6 -ارزشیابی: ارزشیابی در میزکارگاههای مجموعه الف شامل 2 قسمت :
قسمت اول : ارایه تکالیف /قسمت دوم : انتهای هر کارگاه یک جلسه آنلاین توسط مدرس کارگاه بر گزار و پرسش و پاسخ انجام می شود.
7 -هر گونه بی احترامی دانشجو به مجموعه الف (مدرسین،مدیریت و سرپرستی) و گزارش به بازرسی ، اخراج و حذف از سیستم آموزشی دانشجو را در پی خواهد داشت. و متقابلا دانشجویان میتوانند در کلیه موارد از قبیل بی احترامی ، سطح کمی و کیفی پایین آموزش را به بازرسی اعلام کنند و خواستار پیگیری باشند.
Bazresi@academyalef.com
8 -در صورتیکه مدارک هویتی و آموزش عالی که توسط دانشجو ارسال شده است با هویت اصلی وی تطبیق نداشته باشد ، دانشجو از سیستم آموزشی الف بدون عودت شهریه اخراج خواهد شد.

فصل چهارم : تعهدات مجموعه آموزشی الف زیر نظر موسسه الف جهانشهر

1 )مجموعه آموزشی الف کوشش می کند از نظر کمی و کیفی و محتوای آموزشی حتی المقدور مظابق با پیشرفته ترین رفرنس ها و دانشگاههای معتبر اروپا اقدام به ارایه مفاد آموزشی نماید.
2 )مجموعه الف موظف است : جدیدترین مقالات و رفرنس های به روز دنیا را جزو مفاد آموزشی خود بگنجاند.
3 )مجموعه الف متعهد میشود نسبت به پرسش ها و نیازها و مطالبات معقول دانشجویان در خصوص مفاد آموزشی نهایت تلاش خود را داشته باشد که جامه عمل بپوشاند.
4 )بازرسی الف به عنوان ارگان مستقل از سایر حوزه ها نهاد تصمیم گیری نهایی در خصوص مطالبات دانشجویان می باشد .
5 )مجموعه الف متعهد میشود که گواهی های صادره جهت حضور در میزکارگاه با کیفیت و اعتبار حداکثری شامل دو امضا یا مهر برجسته یا هولوگرام به همراه شماره رهگیری مندرج در گواهی مطابق با سایت الف می باشد.
6 )موسسه فرهنگی هنری الف جهانشهر به عنوان موسسه کلان و مرجع تصمیم گیری در خصوص زیرمجموعه های آموزشی پژوهشی فرهنگی هنری خُرد دارای شماره ثبت 2141 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.
7 )مجموعه الف در قبال آنچه داوطلبان به اختیار خود به عنوان اطلاعات فردی و هویتی در سامانه ثبت مینمایند صرفا جهت استفاده برای صدور گواهی و مطابقت هویت فردی در خصوص اینکه نامبرده دارای سن قانونی و رشته مرتبط با آسیبهای اجتماعی باشد استفاده کرده و ضمن حراست از اطلاعات فوق هیچ استفاده دیگری نخواهد کرد و متعهد به حفظ آن خواهد بود . لازم به ذکر است هیچ اجباری برای درج اطلاعات داوطلبانی که تمایل به عدم دریافت گواهی یا عدم استفاده از مطالب فرهنگی و آموزشی مجموعه دارند نیست.

هرگونه نشر و کپی مطالب آموزشی بدون مجوز موسسه الف جهانشهر ممنوع و پیگرد قانونی دارد